Burç Tarihleri

Zodyak - Burçlar

Burç Tarihçesi ve Burçların Ay ve Gün Olarak Hangi Burç Olduğunuzu Öğrenin

Hangi burcun hangi ay olduğunu merak ediyorsan sana göre mükemmel bir yazı hazırladım. Yuyyu olarak hazırladığım yazıda 12 ayın burçlarını ve özelliklerini seninle paylaştım. Burç tarihçesi hakkında bilgi alabilecek ve burçların ay ve gün olarak hesaplanması için bilgi edinebileceksin. Yazımı okurken kahveni de yudumlamayı ihmal etme.

Ocak Ayında Doğan Burçlar Hangi Burç? Ocak Ayı Burç Hesaplaması

Ocak ayında doğan burçlardan biri Oğlak, diğeri ise; Kova burcudur. Eğer doğum tarihiniz 22 Aralık ile 21 Ocak tarihleri arasına denk geliyorsa o zaman Oğlak burcunun özelliklerini taşıyorsunuz, demektir. Oğlak burcunun en belirgin özelliği; ciddi olmalarıdır. Dikkat et, bu kadar ciddi olursan pek fazla arkadaşın olmayabilir. Yuyyu olarak sana bir diğer önerim de; insanlara çok fazla alaycı yaklaşmamandır. Eğer her eleştiri karşısında alaycı yanını gösterirsen pek fazla sosyalleşemezsin. Dur, hemen üzülme Oğlakların en belirgin özelliği evcil olmalarıdır. Bu yönünle evlilik hayatında başarılı bir deneyim elde edebilirsin.

Ocak Ayında Doğanlar Hangi Burç

Doğum tarihin 22 Ocak ile 19 Şubat arasında bir güne denk geliyorsa o zaman sen Kova burcunun özelliklerini taşıyorsundur, dostum. Bu tarihler arasında doğduğun için şükretmen lazım. Çünkü; Kovaların en belirgin özelliği sezgilerinin güçlü olmasıdır. Güçlü sezgilerin sayesinde hayatına başarılı şekilde yön verebilirsin.

Şubat Ayında Doğan Burçlar Hangi Burç? Şubat Ayı Burç Hesaplaması

Şubat Ayında Doğanlar Hangi Burç

Şubat ayının ilk 20 günü içerisinde doğduysan Kova Burcunun özelliklerini taşıyorsun, canım. Ancak 20 Şubat ile 20 Mart arasında doğduysan Balık burcu olduğunu söyleyebilirim. Bu tarihler arasında doğan Balık burçlarına Yuyyu‘nun önerisi biraz mantıklarıyla hareket etmeleri yönünde olacak. Çünkü çok duygusalsın, eğer böyle devam edersen çevrendeki insanlar seni kullanmaya devam edecek. Ancak mantığınla yaptığın iş atılımları sayesinde iyi yerlere geleceksin. Bu da Balık burcunun en olumlu özelliği olarak sana yansıyacak.

Mart Ayında Doğan Burçlar Hangi Burç? Mart Ayı Burç Hesaplaması

Mart ayının ilk 20 gününden birinde doğduysan az önce de dediğim gibi Balık burcunun özelliklerini taşıyorsun. Ancak 21 Mart ile 20 Nisan tarihleri arasında doğduysan artık sen bir Koç burcusun demektir. Koç burcunun özellikleri arasında en dikkat çekeni cesaretli olmalarıdır. Bu ay da doğduğun için şansın yüksek elde ettiğin cesaret sayesinde önemli girişimlere imza atacaksın.

Mart Ayında Doğanlar Hangi Burç

Nisan Ayında Doğan Burçlar Hangi Burç? Nisan Ayı Burç Hesaplaması

Nisan Ayında Doğanlar Hangi Burç

Bahar gelmiş, rengarenk çiçekler açmış sen de dünyaya gözlerini açmışsın sanırım. 20 Nisan’a kadar doğanlar cesaretli Koç burcunu taşısalar da 21 Nisan’dan itibaren yeni burca geçiş başlıyor. 21 Nisan 21 Mayıs tarihleri arasında doğan herkes Boğa burcunun özelliklerini taşımaktadırlar. Yuyyu sana burcundan dolayı çok alıngan bir yapıya sahip olacağını söylüyor. Bu konuda dikkatli olmaya çalış, tatlım.

Mayıs Ayında Doğan Burçlar Hangi Burç? Mayıs Ayı Burç Hesaplaması

21 Mayıs’a kadar doğan kişilerin sahip olduğu Boğa burcundan sonraki bir diğer burç; senin de tahmin ettiğin üzere İkizler burcu. İkizler burcu özellikleri açısından en fazla konuşulan burçlar arasında yer alıyor 22 Mayıs ile 22 Haziran arasında doğan İkizler burçlarının en belirgin özelliği çok konuşmalarıdır. Eğer seni sürekli olarak dinleyebilecek bir partner bulabilirsen şansın yaver gitmiş demektir, tatlım.

Mayıs Ayında Doğanlar Hangi Burç

Haziran Ayında Doğan Burçlar Hangi Burç? Haziran Ayı Burç Hesaplaması

Haziran Ayında Doğanlar Hangi Burç

22 Haziran’a kadar doğan kişiler konuşkan İkizler burcunu taşırken; 23 Haziran ile 22 Temmuz arasında doğanlar Yengeç burcunun özelliklerini taşıyorlar. Sana önereceğim ilk nokta; dikkatsizliğin konusunda önlem alman olacak. Yoksa çok fazla hata yapacaksın. Ancak seni övmeden de geçemeyeceğim; daima yükselmeyi hedefleyen bir yapın var. İyi şanslar…

Temmuz Ayında Doğan Burçlar Hangi Burç? Temmuz Ayı Burç Hesaplaması

23 Temmuz 22 Ağustos tarihleri arasında doğan burçlar Aslan burçlarıdır. Birçok kişi aslında Aslan burcu olmayı ister. Bu yüzden sana şanslı aylarda doğduğunu söyleyebilirim. Her ne kadar cömert bir yapıya sahip olman olumlu bir özellik gibi dursa da kendini beğenir bir tavrın var. Bu konuda dikkatli olman Aslan burcunun olumsuz özellikleri konusunda dikkatli davranman demektir.

Temmuz Ayında Doğanlar Hangi Burç

Ağustos Ayında Doğan Burçlar Hangi Burç? Ağustos Ayı Burç Hesaplaması

Ağustos Ayında Doğanlar Hangi Burç

Yazın bittiği, hüznün ve işlerin yoğun olarak başladığı 23 Ağustos 22 Eylül tarihleri arasında doğuysan Başak burcusun, demektir. Her ne kadar doğduğun ay hüznü çağrıştırsa da senin en belirgin özelliğin; toplum tarafından beğeniliyor olmandır. Bu yüzden kesinlikle üzülmene gerek yok. Başak burcunun olumlu özelliğini taşıyorsun.

Eylül Ayında Doğan Burçlar Hangi Burç? Eylül Ayı Burç Hesaplaması

23 Eylül ile 22 Ekim tarihleri arasında doğan Terazi burçları burada mısınız? Belki de en şanslı olan burçlar sizsiniz. Bu yüzden doğum tarihinizin kıymetini bilin. Yuyyu olarak sana söyleyebilirim ki; sen hayatında her zaman düzenden yana olacaksın ve bu sayede başarı elde edeceksin. Terazi burcunun özellikleri arasında dikkat çeken genelde zengin olmalarıdır, bunu asla unutma.

Eylül Ayında Doğanlar Hangi Burç

Ekim Ayında Doğan Burçlar Hangi Burç? Ekim Ayı Burç Hesaplaması

Ekim Ayında Doğanlar Hangi Burç

23 Ekim ile 21 Kasım tarihleri arasında doğan biriysen yazımın doğru yerinde beklemektesin. İşte bu tarihlerde doğan ve pek çok kişi açısından tehlikeli olarak lanse edilen Akrep burçlarına sıra geldi. Senin sezgilerin çok kuvvetli olacak ve insanlara pek fazla acıma duygusuyla yaklaşmadığın için çok kayıp yaşamayacaksın. Akrep burcunun olumlu özelliği sayesinde hayatında hep gülen taraf sen olacaksın.

Kasım Ayında Doğan Burçlar Hangi Burç? Kasım Ayı Burç Hesaplaması

Kasım ayında doğanlar bir Akrep burcu, bir de Yay burcunun özelliklerini taşıyor olabilirler. Eğer 22 Kasım ile 21 Aralık tarihleri arasında doğduysan artık sen bir Yay burcusun demektir. Araştırmacı özelliğin sayesinde herkesin dikkatini çekmeyi başaracaksın. Üstelik senin için gezmek, dolaşmak bir hayat felsefesi haline gelecek. Kendin evcimen ve sürekli monoton bir hayatta takılan partner bulmazsan çok iyi ikili olabilirsiniz.

Kasım Ayında Doğanlar Hangi Burç

Aralık Ayında Doğan Burçlar Hangi Burç? Aralık Ayı Burç Hesaplaması

Aralık Ayında Doğanlar Hangi Burç

Geldik, yılın son ayına. Her ne kadar yılın son ayında dünyaya gelsen de çok fazla üzülmene gerek yok. Çünkü; ya Oğlak burcusun, ya da Yay burcusun. Emin ol, her iki burçta da çok iyi özellikler vardır. Mesela  21 Aralık tarihine kadar doğduysan Yay burcusundur. Bu burcun verdiği karakter yapın sayesinde dünyayı gezme imkanı tanıyabilirsin. 22 Aralık ile 21 Ocak tarihleri arasında doğduysan da Oğlak burcusundur. Bu burcun en büyük özelliği de fazla meraklı olmasıdır. Bu meraklılığın sayesinde her konuda bilgi sahibi olabilir ve kültürel birikimini arttırabilirsin. Her iki türlü de çok iyi sonuçlar alacağına ve inanılmaz aşklara yelken açacağına emin ol, canım.