Yuyyu-com-tr-Yükselen-Burç-Hesaplama-Tablosu

Yükselen Burç Nedir?

İnsanların karakterlerini, olaylar karşısındaki verdikleri tepkileri ve olaylara bakış açılarını belirleyen etmenlerin başında sahip oldukları burçlar gelmektedir. Bir kişinin doğduğu aya bakılarak hesaplanan burçlar insanların neredeyse tüm hayatını etkiler ve onların hayat çizgisinin belirlenmesine sebep olur. Ancak Astroloji alanında yapılan son çalışmalar bireylerin yükselen burçlarının da tıpkı burçları gibi  kişilik özelliklerine etki ettiği sonucunu ortaya koymuştur. Yükselen burç tartışmaları son 10 seneden beri yapıldığından ve henüz yeni sayıldığından pek çok kişinin merak içerisinde araştırdığı konular arasında yer almaktadır. Bugün sizler için hazırladığımız yazımızda Yükselen Burç kavramının ne anlama geldiği ve nasıl hesaplanacağına dair bilgileri yuyyu.com.tr ile sunacağız.

Yükselen Burç Nedir?

Yükselen burçlar, gökyüzündeki yıldızlara göre hesaplanmaktadır. Gökyüzünde 12 tane birbirinden farklı yıldız kümesi vardır. Belirli zaman aralıklarıyla bu 12 yıldız kümesinden bir tanesi öne çıkarak gökyüzünde yükselir. İşte sizin doğduğunuz anda hangi yıldız kümesi gökyüzüne doğru yükseliyorsa bu burç, sizin yükselen burcunuzu oluşturmaktadır.

Gökyüzüne doğru harekete geçen yıldız kümeleri Güneş’in hareketiyle de doğru orantılıdır. Gün içerisinde Güneş, Doğu’dan başlayarak Batı’ya doğru hareket eder. Yıldız kümelerinden de her saatte 1 tanesi yükselir, böylece 12 yıldız kümesi toplamda 24 saati tamamlarlar. Dolayısıyla burcunuz sizin doğduğunuz ay ile bulunurken; yükselen burç hesaplama yapılırken doğum saatiniz dikkate alınmaktadır.

Yükselen Burç Hesaplama 2019

Yükselen burç hesaplanırken bazı noktalara dikkat etmeniz gerekiyor. Özellikle yükselen burç hesaplama 2018 yılı ve 2019 yılına dair tablolara göz atarsanız daha güncel ve gerçek sonuçlar elde edersiniz.

Bazı kişiler yükselen burcu  anlayabilmek için sadece doğumun gerçekleştiği aya ve güne bakarak doğru sonucun ortaya çıkabileceğini söylüyorlar. Ancak bu kişilere kesinlikle inanılmaması gerekmektedir. Özellikle Astroloji alanında kendisini  kanıtlamış isimler yükselen burcunu merak edenlere uyarılarda bulunuyorlar. Nuray Sayarı da bu Astrologlardan birisidir. Nuray Sayarı yükselen burç hesaplama yapabilmek için doğumun gerçekleştiği ayın, günün, saatin ve doğumun gerçekleştiği konumun önemli derecede etki sahibi olduğunu dile getiriyor.

Rezzan Kiraz da yine yükselen burç konusunda önemli önerilerde bulunan isimdir. O da tıpkı Nuray Sayarı gibi dikkat edilmesi gereken bilgilerin altını çiziyor. Yükselen burç hesaplama Rezzan Kiraz açısından çok kolay bir iş değildir. Mutlaka güncel hesaplama araçlarının kullanılması gerektiğini  söyleyen Rezzan Kiraz; eğer yanlış bir hesaplama  yapılırsa kişinin hayatının tamamen değişebileceğini de dile getiriyor.

Yükselen Burç Tablosu Nedir?

Yükselen burçların tayin edilebilmesi için her doğum gününe ve saate yönelik tablolar yapılmıştır. Böylece tablolardan yararlanarak yükselen burcunuzu bulabilirsiniz. Eğer yükselen burcunuzu doğru şekilde bulduğunuzu düşünüyorsanız ardından da yükselen burç özellikleri konusunda araştırma yapmanız gerekiyor. Başarılı isimlerden olan Moyra da yükseleni bulma konusunda araştırma yapan kişileri uyarıyor. Yükselen burç hesaplama Moyra açısından değerlendirildiğinde titizlikle yapılmalıdır. Bu yüzden Moyra, kendi sayacını da hazırlamıştır. Moyra, burcun doğru hesaplanmasının önemli olduğu kadar özelliklerinin de doğru olarak bilinmesi gerektiğinin altını çizmiştir.

Yükselen Burcumu Nasıl Bulabilirim?

Yükselen burcunuzu doğru bir şekilde bulmak istiyorsanız sizlere sunduğumuz yükselen burç hesaplama aracını kullanabilirsiniz. Ayrıca konumuzun altında yer alan tabloya da bakarak eğer doğum saatinizi biliyorsanız yükseleninizi öğrenebilirsiniz.